Psikoloji ve pazarlama bilimlerindeki en son bulgulardan yararlanarak, markaların rekabet düzeyi yüksek piyasa şartlarında parlamasına ve 360 derece pazarlama iletişimi yapmasına destek olan butik bir marka danışmanlık ve dijital pazarlama ajansıyız.

Mobil Pazarlama

Google AdWords Yönetimi

Dönüşüm Optimizasyonu

E-Posta Pazarlaması

Online Görünürlük Analizi

Bize Hemen Ulaşabilirsiniz


Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak ve markanıza özel teklifimizi dinlemek için randevu talep edebilirsiniz.

+90 212 263 63 77

info@b4mind.com

Cihannüma Mah., Mehmet Ali Bey Sok. No: 4 D:2 Beşiktaş, İstanbul/Türkiye

+90 212 263 63 77

Şişli, İstanbul/Türkiye

Yukarı

Doğru SEO Ajansıyla Çalışmak Markanıza Neler Katabilir

Doğru SEO Ajansıyla Çalışmak Markanıza Neler Katabilir

SEO ajansları temel olarak web sitenizin Google arama motorunda daha görünür olmasını ve sitenize bu kanaldan daha fazla nitelikli trafiğin gelmesini sağlayan ajanslardır. Google SEO, dijital pazarlama kanalları arasında son derece eski bir yere sahiptir. SEO uzmanları yıllardır bu mesleği yapmakta ve müşterilerinin her yıl daha da büyümesine yardımcı olmaktadır.

SEO özünde son derece karmaşık ve zorlu süreçtir. Büyük kurumsal şirketlerin %41’i SEO’da özellikle link inşası (link building) yapmanın oldukça zorlu bir iş olduğunu düşünüyor. Bu sürecin hem site içi hem de site dışı yüzlerce faktörden oluştuğunu söylememiz bile yeterli olacaktır. SEO çok bilinmeyenli bir denklemdir ve bu yüzden markanız için SEO uzmanlarına mutlaka ihtiyaç duyarsınız.

Böylesi bir gerçeği SEO’ya soğuk bakan ve hatta karşı olan Google bile kabul ediyor. İşin daha da ilginç tarafı Google bile kendi web sitelerini (yüzlerce dilde ve farklı farklı konulardaki) üst sıralara taşımak için SEO uzmanlarına muhtaç! Google’ın SEO yapmaya ihtiyaç duyduğu şartlarda küçük ve orta boy işletmelerin kurum içi geçici çözümlerle bu işi “idare etmeye” çalışması veya ondan da kötüsü bu kanala tamamen sırtını çevirmesi rasyonel bir davranış olmayacaktır.

Bir ajansla çalışmaya başlamak istiyorsunuz ancakSEO ajanslarındantam olarak ne beklemeniz gerektiği konusunda emin değil misiniz? Bir SEO ajansısomut biçimde sitenize ve markanıza nasıl bir katkı sağlar? İşte, değerlendirme yaparken ve doğru ajansa karar verirken cevaplamanız gereken çok kritik bir soru!

Bizce bir SEO ajansının birinci görevi arama motoru sonuçlarındaki görünürlüğünü artırarak marka bilinirliğinizi sağlamaktır. Her gün yapılan trilyonlarca aramanın arasında sizin sektörünüz ve hizmetlerinizle alakalı sonuçlar arayan nitelikli bir kitle tarafından görüntülenmek marka değeri ve bilinirliği açısından çok kıymetlidir.

İkincisi, web sitenizi binlerce alakalı anahtar kelimeden gelen trafikle düzenli olarak ve artan ivmeyle beslemektir. Yalnızca belirli ve sınırlı sayıdaki anahtar kelimelerden gelen trafik kalıcı ve verimli olmaz. İki, üç, dört ve hatta beş kelimeden oluşan yüzlerce ve hatta binlerce farklı anahtar kelimeden trafik çekmek çok önemlidir.

Üçüncüsü, hedeflediğiniz anahtar kelimelerde ilk sayfaya ve mümkünse birinci sıraya çıkmaktır. Bu anahtar kelimeler tek kelime olabileceği gibi o anahtar kelimeden yola çıkarak alakalı bir anahtar kelime grubu da olabilir.

İşte, başvuracağınız SEO ajansının size orta vadede bunu garanti edeceğinden emin olmalısınız.

Bu kadar değindiğimiz SEO gerçekten önemli bir dijital pazarlama kanalı mıdır? Bir araştırmaya göre internet üzerindeki tüm web sitelerine gelen trafiğin %51’i SEO yani bir başka ifadeyle organik arama kanalından geliyor. %10 ödemeli arama, %5 sosyal medya ve %34 diğer olarak tablo tamamlanıyor. En yakın kanala beş kat fark atan bir kanaldan bahsediyoruz. Dahası, bu kanaldan gelen trafiğin davranış metriklerinin bariz biçimde diğerlerinden üstün olması da cabası.

Her bir anahtar kelime resmi bir davet ve o davette mühim insanlarla sohbet etme şansıdır. SEO’yu önemsememek adınıza verilen bu davete katılmamaktır. İşin güzel tarafıysa bu davetin sonsuza kadar sürecek olması. (Geç kalmış sayılmazsınız, halen şansınız var!)

2016 yılında şirketlerin SEO çalışmaları için 65 milyar dolar para harcadığını veya bir başka çalışmanın ifade ettiğine göre ortalama bir şirketin SEO’ya ayda 5 bin dolar harcadığını biliyor muydunuz? ROI getirisi en az %200 olan ve sektörüne göre yer yer yüzde binlere kadar uzanan bu kanala dair beklentilerinizi yüksek tutmanız ancak bunu doğru bir bakış açısıyla yapmanız orta vadede büyümenize ve marka bilinirliğinize turbo etki yapacaktır.

SEO projeleriyle rüştünü ispat etmiş, uzman bir SEO ajansı mı arıyorsunuz? B4Mind Dijital Pazarlama Ajansı olarak çok sayıda müşterimizin arama motoru görünürlüğünü yüzde beş yüzün üzerinde artırmayı ve organik arama trafiğini yüzde iki yüzün üzerine çıkarmayı başardık.

Bir sonraki başarı hikayesi neden siz olmayasınız? Hemen bize info@b4mind.comve www.b4mind.com adreslerinden ulaşın!

Kısa bir süreliğine sağladığımız ÜCRETSİZ SEO RAPORU hizmetimiz için hemen şu formu doldurunuz!

Yorum yok

Yorum Yaz