Psikoloji ve pazarlama bilimlerindeki en son bulgulardan yararlanarak, markaların rekabet düzeyi yüksek piyasa şartlarında parlamasına ve 360 derece pazarlama iletişimi yapmasına destek olan butik bir marka danışmanlık ve dijital pazarlama ajansıyız.

Mobil Pazarlama

Google AdWords Yönetimi

Dönüşüm Optimizasyonu

E-Posta Pazarlaması

Online Görünürlük Analizi

Bize Hemen Ulaşabilirsiniz


Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak ve markanıza özel teklifimizi dinlemek için randevu talep edebilirsiniz.

+90 212 263 63 77

info@b4mind.com

Cihannüma Mah., Mehmet Ali Bey Sok. No: 4 D:2 Beşiktaş, İstanbul/Türkiye

+90 212 263 63 77

Beşiktaş, İstanbul/Türkiye

Yukarı

Facebook İletişimini Güçlendirmenin 7 Yolu

Facebook İletişimini Güçlendirmenin 7 Yolu

Günümüzün en popüler sosyal medya platformu Facebook kullanımı sırasında nelere dikkat etmelisiniz?

Facebook 10 yıl önce Şubat 2004’te yayına girdi ve Nisan 2014’te 1 milyar 28 milyon aktif kullanıcıya ulaştı. Bu kadar çok kişi ve şirketin kullandığı bir platformda takipçilerinizi elinizde tuttuğunuzdan nasıl emin olabilirsiniz? Kendi profiliniz dışında sosyal medyayı şirket olarak kullanılıyorsanız bu durum çok daha önemli hale geliyor.

Facebook yakın zamanda bir takım değişikliklere gitti. Kişi bir şirket sayfasını beğenmiş olsa bile şirket sayfasının paylaşımlarını haber kaynağında göremeyecek. Tabi reklam verilmezse.

Takipçilerinizi arttırmak için sayfanızda etkileşimi arttıracak paylaşımlar yapmalısınız. Böylece paylaşımlarınızdan birine yorum yapıldığında, beğenildiğinde ya da paylaşıldığında bunu yapan kişi aslında ücretsiz olarak sizin reklamınızı yapmış olacak. Bu durum kaliteli içerik üretmenin önemini bir kez daha gösteriyor.

İşte Facebook sayfanızdaki etkileşimi arttırmak için 7 basit yöntem:

1- Fotoğraf kullanın

Social Bakers’da yayımlanan bir makaleye göre Facebook’daki etkili paylaşımların %93’ünü fotoğraflı paylaşımlar oluşturuyor. Bu göz ardı edilemez bir oran. Zamanımızın kısıtlı ve bilginin bu kadar bol ve kolay ulaşılabilir olduğu bir zamanda bir fotoğraf bin kelime anlatabilir. Doğru ve güçlü bir görsel etkileşiminizi anında arttıracaktır.

2- Gönderinizdeki yazıları kısa tutun

Paylaşımların yapıları ve uzunlukları ile ilgili birçok araştırma yapıldı. Sonuçlar paylaşımlar uzadıkça etkileşimin azaldığını gösterdi. Eğer paylaşımlarınızda 90-110 karakter kullanırsanız etkileşimin arttığının farkına varacaksınız.

3- Diyalog yaratın ve Soru sorun

Paylaşımınızın konusuyla ilgili kitlenize ne düşündüklerini sorun. Eğer takipçilerinizden biri duvarınıza yazarsa mutlaka cevap verin, varlığınızı hissettirin ve teşekkür edin. Böylece diğer takipçileriniz varlığınızı görecekler ve sizinle daha çok etkileşime gireceklerdir.

4- Takipçilerinize bilgi verin

Şirketinizin odaklandığı konular ve sektörünüz ile ilgili çeşitli paylaşımlar yapın. Bilgi veren bu paylaşımlarınızı gören takipçileriniz gönderilerinizi daha çok paylaşmaya ve sayfanızı daha çok ziyaret etmeye başlayacaklardır.

5- Zamanlama

Gün içerisinde farklı saatlerde paylaşımlar yapın ve hangi saatlerde etkileşimin daha çok olduğunu test edin. Sabahın erken saatlerinde mi, öğlen mi yoksa gece yarısından sonra mı daha çok etkileşim alıyorsunuz?

6- Paylaşımlarınızı Kısıtlandırmayın

Kendi sektörünüzle ve yoğunlaştığınız konular dışında da paylaşımlar yapmaktan korkmayın.

7- Samimi olun

Sürekli ciddi paylaşımlar yapan bir sayfa bir süre sonra ilgi çekmemeye başlar. Paylaşımlarınızda samimi bir dil kullanın.

Bu yöntemler sizin Facebook’ta para harcamadan organik olarak büyümenizi sağlayacaktır.

 

 

 

Yorum yok

Yorum Yaz