Psikoloji ve pazarlama bilimlerindeki en son bulgulardan yararlanarak, markaların rekabet düzeyi yüksek piyasa şartlarında parlamasına ve 360 derece pazarlama iletişimi yapmasına destek olan butik bir marka danışmanlık ve dijital pazarlama ajansıyız.

Mobil Pazarlama

Google AdWords Yönetimi

Dönüşüm Optimizasyonu

E-Posta Pazarlaması

Online Görünürlük Analizi

Bize Hemen Ulaşabilirsiniz


Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak ve markanıza özel teklifimizi dinlemek için randevu talep edebilirsiniz.

+90 212 263 63 77

info@b4mind.com

Cihannüma Mah., Mehmet Ali Bey Sok. No: 4 D:2 Beşiktaş, İstanbul/Türkiye

+90 212 263 63 77

Şişli, İstanbul/Türkiye

Yukarı

Instagram’da Reklam Vermeye Başlamadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Instagram’da Reklam Vermeye Başlamadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Instagram kullanıcı sayısı, platformun 2010 yılında kurulmasından itibaren katlanarak arttı ve artmaya da devam ediyor. 2010 yılından beri Instagram’da tasarım, fonksiyonellik, filtre tercihleri ve reklamcılık açısından durmaksızın, sayısız yenilikler yaşanıyor.

Instagram’daki kullanıcı tabanı genişledikçe reklamcılık açısından imkanlar ve reklamların etkisi de arttı. Instagram reklamları, Facebook’un Instagram’ı satın almasından bir yıl sonra başladı. Sponsorlu fotoğraf reklamlarının platforma entegre edilmesi 2013’ün sonunu buluyor. Instagram’da ilk kez reklam verilmeye başlandığında henüz 180 milyon kullanıcı bulunmaktaydı. Yaklaşık bir sene sonra video reklamlar devreye girdi. Mart 2015’te ise atlı karınca ve tıklanabilir içerik reklamları görücüye çıktı.

Facebook’un Instagram yatırımı meyvelerini vermeye başladı. Platform, Facebook’a geçtikten sonra hem senede ortalama 100 milyon yeni kullanıcı kazandı hem de satacağı reklam formatları çeşitlendi.

En nihayetinde Instagram bugün 500 milyon kullanıcıyı çoktan aştı ve dünyanın en büyük 6. sosyal ağı oldu. Birçok kullanıcı deneyimi araştırmasına göre en heyecan verici ve pozitif sosyal ağ olarak kabul ediliyor. Şüphesiz, bu dinamik mecra Türk reklamverenler için de eşsiz fırsatlar sunuyor.

Instagram içerik stratejinizin haricinde, reklam vermek çalışmalarınız daha geniş kitleler tarafından görülmesini ve bilinmesini sağlayacaktır. Reklam dijital pazarlama stratejiniz için iyi bir seçenek çünkü Instagram’da aylık 500 milyon aktif kullanıcı var. Aylık aktif kullanıcı sayısı bakımından ise Türkiye ayda 16,3 milyon kullanıcıyla ABD, Rusya ve Brezilya’dan sonra 4. sırada. Her gün Instagram’da 80 milyon fotoğraf paylaşılıyor.

 

Instagram’da reklam vermenin temel faydaları nelerdir?

 1. İşletmeniz için müşteri adayı elde edersiniz,
 2. Hedef kitlenize doğrudan dokunur ve yüksek marka bilinirliği elde edersiniz,
 3. Web sitenize, blogunuza, e-ticaret sitenize doğrudan trafik çekersiniz,
 4. Tıklama başına ödeme yaparsınız,
 5. Reklam kampanyalarına dilediğiniz zaman başlar ve dilediğiniz zaman son verirsiniz.

 

Instagram reklamcılığında yapılan en temel hatalar nelerdir?

Instagram’da dikkat edilmesi gereken en temel nokta reklam hedeflemesini doğru yapmaktır. Ürün, hizmet ve markanızla alakası olmayan hedeflemeler para kaybetmenize, negatif geri dönüşler almanıza ve çabalarınızın yok sayılmasına sebep olur.

Harekete geçirici mesaj barındırmayan reklamlar da hedef kitlenizden arzu ettiğiniz aksiyonları almanızı güçleştirecek ve kaynaklarınızı israf etmenize yol açacaktır.

Düşük kaliteli görsel ve videolar hedef kitleniz üzerinde asla etkili olmayacaktır.

 

Instagram’da reklam vermeye başlamadan önce dikkat etmeniz gerekenler nelerdir?

 1. Başkalarından kolayca ayrışan bir markaya ve ürüne/hizmete sahip olmalısınız.
 2. Yüksek kaliteli ve dikkat çekici marka görselleriniz olmalı.
 3. Instagram reklamlarını ayarlamak için bir Facebook sayfanız olmalı.
 4. Harekete geçirici mesajınızın tıklanmasıyla açılacak (bu mesaja uygun) bir açılış sayfasına (kendi sitenizde) belirlemelisiniz.
 5. Her ne kadar zorunlu olmasa da, mecranın dinamiklerini kavramak ve bundan yararlanmak için aktif olarak kullandığınız bir Instagram hesabınızın olmasında da fayda var.

 

Instagram Reklam Hedeflerinizi Belirleyin

Burada reklam vererek ne elde etmek istiyorsunuz? Markalar genel olarak aşağıdaki hedeflerden bir veya birkaçına ulaşmak için reklam kampanyası düzenlerler.

 1. Web site trafiği elde etmek,
 2. Web site dönüşümleri elde etmek,
 3. Sayfa gönderilerindeki etkileşimleri artırmak,
 4. Yeni sayfa beğenileri kazanmak,
 5. Uygulamanızın indirilmesini sağlamak,
 6. Uygulamanızdaki angajman oranlarını iyileştirmek,
 7. Yerel pazarlama ile farkındalığı artırmak,
 8. Etkinlik tanıtımları yapmak,
 9. Yarışmalar düzenlemek, indirim kuponları dağıtmak, teklif yapmak,
 10. Video görüntülemelerini artırmak,
 11. Müşteri adayı kazanmak.

 

Hedeflerinize uygun olan reklam formatını seçip, bu formatta yaratıcı reklamlar hazırlatarak işe devam edeceksiniz. Reklam formatları sabit fotoğraflı reklam, video reklam, atlı karınca reklamı olabilir. Bu formatlardan hangisinin daha uygun olacağına karar vermelisiniz.

 

Instagram reklam yayıncılığı hakkında aklınızda bulunması gerekenler:

Reklamlarınızı yükledikten sonra Instagram, reklamlarınızı değerlendirmeye alacak ve en geç 24 saat içinde onay verip vermediğini belirtecek. Reklamlarınızın bazı durumlarda onaylanmama ihtimali de var. Fakat, endişe etmenize hiç gerek yok. Reklam yayıncılık politikalarına uygun yeni reklamlar yükleyerek sorunu halledebilirsiniz.

Reklam görsellerinizde metin oranının %20’yi geçmemesine çok dikkat etmelisiniz. Aksi halde reklamınız onaylanmayacak ya da gösterim sayısı azalacaktır.

Ayrıca yaş sınırlaması gerektiren ürün ve hizmetlerle ilgili kuralları takip etmelisiniz.

Reklamlarınızda Facebook sayfanızın tanıtımını yaparken Facebook markasının logo kullanım kısıtlamalarına dikkat etmelisiniz. Örneğin F harfi büyük yazılmalı. Facebooks gibi çoğu hal kullanılmamalı. Facebook logosunu taklit eden logolar yer almamalı.

 

Instagram reklamcılığı hakkında merak ettikleriniz mi var?

Markanız için Instagram reklamlarından nasıl yararlanabileceğinize dair profesyonel desteğine mi ihtiyaç duyuyorsunuz?

B4Mind Marka Danışmanlığı’na hemen şimdi ulaşın!

Soru ve görüşlerinizi aşağıdaki yorum kısmından da bize iletebilirsiniz!

53 Yorumlar
 • Jan Merdinyan
  7 Haziran 2018 at 12:02

  Merhaba … instagramda tanıtım yapıyorum fakat tıklama sıfır izleme sıfır olarak görünüyor ve hiç bir işe yaramıyor bir yerlerde hata var nasıl düzeltebiliriz bu hatayı ?

 • TALHA TOSUN
  23 Eylül 2018 at 00:42

  MERHABA BEN İNSTAGRAMDAN TANITIM YAPTIM DAHA SONRADAN KARTIMDAKİ BÜTÜN PARAYI ÇEKTİM VE GERİ YÜKLEDİM ANCAK BUNU YAPTIĞIM İÇİN TANITIM KREDİ KARTINDAN PARA ALMIYOR VE 12 LİRA BORÇLU GÖZÜKÜYORUM LÜTFEN YARDIMCI OLUN Bİ SIKINTI ÇIKARMI??

 • Yasin Caner
  28 Eylül 2018 at 14:18

  Merhaba ben 90₺lik bir tanıtım yaptım oldu ama parayı çekmedi sorun ne acaba yardımcı olursanız sevinirim.

 • Baris
  2 Ekim 2018 at 00:29

  Merhaba, ben facebooktan instagrama reklam verdim fakat kendi sayfamda post olarak degil sponsorluk olarak cikiyo. Kendi sayfamda reklamda donen postum gOzukmuyor..

  • B4Mind Marka Danışmanlığı
   2 Ekim 2018 at 20:51

   Barış Bey,
   Yayınlanmış bir gönderiyi öne çıkarmıyorsanız reklam görseliniz yalnızca reklamda görüntülenir. İstediğiniz gönderiyi ayrıca sayfanızda paylaşabilirsiniz.

 • Merve
  4 Ekim 2018 at 00:20

  Merhaba, instagramda fotoğrafıma sponsorlu tanıtım yaptım. Örnek olarak 1 gün / 1 $ seçtim. Tıklanma başına ulaştığı kişi sayısı ile çarpılmayacaktır umarım.

  • B4Mind Marka Danışmanlığı
   4 Ekim 2018 at 03:08

   Harcadığınız para belirlediğiniz günlük bütçeyi eğer aşarsa çok cüzzi bir miktarda aşar. Günde 1 dolar bütçeniz varsa ayda mutlaka 30 dolar harcarsınız. Ama bazen duruma göre günde 1,2 dolar bazense 0,8 dolar harcanır. Netice itibariyle 30 günün sonunda ortalamayı hedeflediğiniz günlük bütçede tutarsınız. Tıklama başı maliyet ise belirlediğiniz bütçenin sınırları içinde kalır.

 • Asuman
  9 Ekim 2018 at 23:53

  Merhaba ben instagramda daha önce 2 kez reklam verdim onaylandı.Ancak şimdi hiçbir reklamı onaylamıyor.Yardımcı olurmusunuz*

 • Emir
  12 Kasım 2018 at 02:39

  Merhaba sadece instagram profilim için tanıtım yapabilirmiyim ?

 • özlem
  15 Kasım 2018 at 14:21

  MERHABA İNSTAGRAMDA SPONSORLU REKLAM VERİYORUM AMA BEKLEDİĞİM GERİ DÖNÜŞÜ ALAMIYORUM BEĞENİ GELİYOR AMA TAKİBE ALAN OLMUYOR REKLAMI OTOMATİK YAPMIYORUM HEDEF KİTLEYİ KENDİM BELİRLİYORUM EN İYİ SONUCU OTOMATİK SEÇİMDE Mİ YOKSA HEDEF KİTLETYİ KENDİMİZ BELİRLEYERK Mİ ALIRIM

  • B4Mind Marka Danışmanlığı
   19 Kasım 2018 at 13:41

   Kampanyanız için reklam hedeflemesi yapmak doğru bir yol. Ancak duruma göre otomatik seçimler de gözden kaçırdığınız ya da yeni bir fırsat olan potansiyel kişileri hedeflemeye dahil etmenizi sağlayabilir. Bunu anlamanın en iyi yolu yapacağınız tüm kampanya hedeflemelerinde performansı kısa bir test süresiyle gözlemlemek olacaktır.

 • serhat
  25 Kasım 2018 at 16:13

  Mer.habalar , instagramda mevcut gönderimim üzerinden tanıtımını yap seçeneğini tıklayarak reklam veriyorum . Genelde 2 günlük 9 tl tutarında oluyor. Tanıtım amacı olarak profil ziyareteni tıklıyorum.
  Fakat başka bir telefondan baktığım zaman , benim yaptığım o tanıtımlı görsel normal bir paylaşım gibi güzüküyor. Mesela başka reklam verenler baktığımda fotoğrafının altında düz bir renk içinde ” instagram profiline git ” yazısı çıkıyor ve üstte sponsorlu bağlantı diyor. Bende böyle bir şey olmuyor. Cevabınız için şimdiden teşekkürler

 • Tugce
  28 Kasım 2018 at 10:43

  Merhaba, Instagram’da 3 günlük tanıtım oluşturmuştum. Elimdeki ürünler 2 günde satıldığı için 3 günü tamamlamadan tanıtımı sonlandırdım. Kredi kartımdan herhangi bir ücret çekilmemiş. Nasıl takip edebilirim bunu?

 • Cem
  29 Kasım 2018 at 18:35

  Merhaba instagram da 2 tanıtım yaptım fakat ikiside 3 saat oldu ikiside 21 TL bütçe ama hiç etki yok ve harcama 0 TL diyor tanıtımı silsem ne olur yada instagram bu parayı benden kesin alıcakmı kredi kartımda para yoktu fakat denedim onaylandı lütfen yardım edin

 • Esra öztürk
  30 Kasım 2018 at 23:26

  Yazınızı beğenerek okudum fikirleriniz icin teşekkürler

  • B4Mind Marka Danışmanlığı
   17 Aralık 2018 at 13:32

   Rica ederiz. Beğendiğinize çok sevindik Esra Hanım. Blogumuzdaki diğer makalelerimizin de ilginizi çekeceğinden eminiz. Keyifli okumalar dileriz.

 • Asli eren
  4 Aralık 2018 at 00:02

  Reklam verdim istedigim sonucu alamadim geri cekersem kullandigim kadar mi ucret kesilir yoksa tamamini alirlarmi ilk 15 gunluk reklam ucretinin

 • aly
  9 Aralık 2018 at 22:05

  Merhaba; 2017 yılından instagrama reklam verdiğimiz bir dekorasyon ürünleri satış sayfamız var. Ancak son 1 haftadır hiç bir reklamamız onaylanmıyor. Hatta daha önceden onaylanmış ve parası ödenmiş reklamlarımız bile not approved kısmında görünüyor. Aynı reklam hesabını kullandığımız başka bir markamız daha var ancak onda böyle bir sorun yaşamıyoruz. En başından beri ikisine de aynı hesaptan reklam verdik. Bebek ve dekorasyon ürünleri satıyoruz. Hiç bir kuralı ihmal etmediğimize eminim. Dediğim gibi sorun son 1 haftadır. Appeal yapmış olmamıza rağmen bir geri dönüş de alamıyoruz. Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum..

 • Erdi
  14 Aralık 2018 at 01:06

  Merhaba İnstagram da işletme profilim var bir çok kez reklam tanıtımı yaptım ücretli olarak fakat şuan reklamlarım onaylanmıyor neden olabilir . Yardımcı olur musunuz

  • B4Mind Marka Danışmanlığı
   17 Aralık 2018 at 13:39

   Reklam alaka düzeyi puanınızı kontrol ettiniz mi? Bunu kampanya performans kısmından takip edebilirsiniz. Düşük alakadarlık problemi daha iyi hedefleme ve daha kaliteli reklam içerikleriyle giderilebilir.

 • tolga ünal
  20 Aralık 2018 at 20:15

  Merhaba ; instagram üzerinden vermiş olduğum reklamımı düzenlemek istediğimde
  “Bu reklam Instagram’da oluşturulduğu için burada düzenlenemiyor. Aslını düzenlemek için Instagram uygulamanı aç ” uyarısı alıyorum fakat tlf.umdan instagramdan reklamı düzenleyeceğim yeri bulamıyorum….. 5km çapı 15 km. ye çıkartmak istiyorum…teşekkürler

  • Baturay Özden
   7 Ocak 2019 at 01:07

   Tolga Bey merhaba,

   Instagram reklamlarınızı uygulama üzerinden değil de, Facebook üzerinden vermenizi tavsiye ederiz. Mevcut reklamınızı durdurup, web sitesi üzerinden tekrar verebilirsiniz.

   Saygılarımızla
   B4Mind

 • Mertkan
  23 Aralık 2018 at 13:52

  Kişisel Blog diye işletme sayfası açmıştım .Ticari bir profilim yok ama reklam resimlere ücret karşılığında veriyordum onaylanıyordu.Bir haftadır hiç. Bir resmîm onaylanmıyor nedeni nedir ?Reklam ilkeleri ihlalini okudum yaptığımı 18+ ya da alkol sigara içerik yok.Instagrama borcum da yok para olarak.Hiç bir reklam neden onaylanmıyor

  • Baturay Özden
   7 Ocak 2019 at 01:10

   Merhaba Mertkan Bey,

   Öncelikle Facebook işletme sayfalarının amacını ve kullanım koşullarını incelemenizi öneririz. Sayfanızın “Hakkında” kısmının dolu olduğundan emin olun. Reklamlarınız kural ihlali yapmasanız bile düşük kalite puanı sebebiyle de artık onaylanmıyor olabilir. Onaylanmayan reklamlarınız için itiraz ederek Facebook’dan detaylı bilgi alabilirsiniz.

   Saygılarımızla
   B4Mind

 • Serkan Gökdağ
  26 Aralık 2018 at 18:06

  Facebook’ta yaklaşık 2 yıl boyunca yayınlanan reklamlar için aynı anda hepsine onaylanmadı uyarısı geliyor. Asılsız ve yanıltıcı iddialarda bulunamayacağımı anlatıyor.En ufak bir reklam ilkesi ihlali bulunmamaktadır.2 yıl süreyle yayınlanan reklamın onaylanmamasına yeni mi karar verilmiş anlamak güç.Artık yayınladığım reklamlara 3-5 dakika içinde hiç kontrol edilmeye değmezmiş gibi onaylanmadı deniyor.Bu konuyla ilgili yardımcı olmanızı rica ediyorum?Teşekkürler

  • Baturay Özden
   7 Ocak 2019 at 01:12

   Merhaba Serkan Bey,

   Facebook reklam hesabınız üzerinden karar itiraz etmenizi ve yanıltıcı bir iddiada bulunmadığınızı belirtmenizi öneriyoruz. Reklamlarınızın otomatik olarak onaylanmaması ise reklam hesabınızın kalite puanının düşmüş olmasından kaynaklı olabilir. Yeni bir reklam hesabı açarak deneyebilirsiniz.

   Saygılarımızla
   B4Mind

 • mertkan
  27 Aralık 2018 at 03:51

  Kişisel Blog profilim var.128 TL değerinde şuana kadar tanıtım yaptım.Bir sorun oluşmamıştı.Son 10 gündür tanıtımlarım onaylanmıyor.Instagrama itiraz gönderdiğimde .Klasik oto mesaj tütün pipo nargile reklamlarını tanıtmak ihlal sebebidir .Diyor.Paylaştığım resimlerde tütün nargile alkol hiç bir şey yok.Kişisel Blog sayfası tanıtımı yapacağım altı üstü.Neden sürekli onaylanmıyor ?

  • Baturay Özden
   7 Ocak 2019 at 01:15

   Mertkan Bey merhaba,

   Bir önceki sorunuzda da belirttiğimiz gibi, duruma itiraz etmeniz gerekmekte. Reklamlarınızda olmasa bile web sitenizde tütün ürünleri ile ilgili içerik varsa etkiliyor olabilir. Facebook reklamları ile tütün ürünleri içeriği olan bir siteye trafik göndermenize izin vermezler.

   Saygılarımızla
   B4Mind

 • Merve İlkay Yılmaz
  27 Aralık 2018 at 23:06

  İyi akşamlar bir sorum olacaktı instagramda reklam veriyoruz hepsinde aynı gün ve kişi bilirlememize rağmen her reklam için farklı bir ücretlendirme oluyor ve bankadan bazen aynı tutarlı 2-3 defa çekim yapılıyor bunun sebebini öğrenebilir miyim teşekkürler

  • Baturay Özden
   7 Ocak 2019 at 01:17

   Merve Hanım merhaba,

   Instagram’da öne çıkarttığınız her görsel için reklam ücreti ödersiniz. Aynı hedef kitle tanıtımını 2-3 ayrı kampanya için kullanmanız 1 kere ödeme yapacağınız anlamına gelmez. Instagram sizi hedef kitle başına değil, öne çıkarttığınız görsel başına ücretlendirir.

   Saygılarımızla
   B4Mind

 • ruslan
  5 Ocak 2019 at 10:34

  Merhaba,Size sorum başkasının inistagram hesabindaki vidyoyu yukleyib kendi inistagram hesabinda paylaşsak bu telif hakkina girermi ve heab kapanirmi?

  • Baturay Özden
   7 Ocak 2019 at 01:18

   Merhaba Ruslan Bey,

   Evet, telif hakkına girebilir. Bu yüzden size ait olmayan hiçbir içeriği paylaşmamanızı öneririz.

   Saygılarımızla
   B4Mind

 • İlkin
  18 Ocak 2019 at 20:38

  Merhaba, öncelikle bilgiler için teşekkürler. Ben hesabımdan bir tanıtım yaptım. Ödemeyi de yaptım. Sonra durdur dedim ve bir gün sonra tekrar aktif ettim. Şimdi baktığımda tanıtımın yapılmadığını gördüm. 15tl yatırmıştım 2tl lik reklam yapmış. Neden devam etmedi? Süreyi saat başına değil direkt gün başına mo sayıyor? Yani durdurduğum süre de satın aldığım güne mi dahil oldu?

 • Pelin Zade
  21 Ocak 2019 at 13:59

  Merhabalar,
  İnstagrama Ocak ayı içerisine 3 defa reklam verdim. Üçü için de sanal kartıma bakiye yükledim. Ancak bugün baktığımda hiç bir tanıtım için ödemenin çekilmemiş olduğunu görüyorum.
  Sebebi nedir ?

 • A.e.b
  21 Ocak 2019 at 17:30

  Merhabalar , ınstagram da tanıtım verdim , şuan sürüyor, 1 aylık verdim 45 tl , ama banka kartımdan para çekilmedi hala , tanıtım süresi bittigin de mi çekilir bu ücret acaba.

 • Feyza
  22 Ocak 2019 at 19:06

  Merhaba ürün reklamı verdim 18 tl lik onaylandı karttımdan çekim olunmadı kartima para koyduğumdamı çekçekler , 0,95 tl yazıyor , fakat sponsor falan yazmıyor tanıtım yapılıyor yazıyor,birşey anlamadım bilgi verirmissiniz?

 • Fatma
  25 Ocak 2019 at 00:16

  İnstagramda reklam verdim ama onaylanmadı daha 30 Euro sınır koydum.onaylandıgı zaman bu parayı aşmazlar dimi

 • Aytekin sivri
  26 Ocak 2019 at 16:32

  Merhaba instagram da 2 günlük sponsorlu reklam verdim 4 adet görselden oluşuyor günlük 7.5 tl den 15 tl ama reklam başlayınca 25 saatin kaldı diyor 2 defa denedim aynı 2 gün sürmesi gereken reklam 1 günde bitiyor

 • Brk ylcn
  31 Ocak 2019 at 02:11

  Merhaba. Instagramda sponsorlu reklam verip profili de takipçiyi onaylayarak kabul edecegim sekle getirdigimde sponsorlu postlarım herkese açık olur ku? Yoksa beni takip etmeyenler goremez mi?

 • Yiğit Demir
  1 Şubat 2019 at 17:42

  hocam merhaba ben bugün 30 tl lik instagramdan tanıtım satın aldım.
  Ve hesabımdan 30 tl çekildi fakat tanıtımlara girdiğimde izin yok gibi bir sorun ile karşılaştım.
  instagramın dediklerini yaptım ve hesabı başka bir facebook sayfasına bağlayarak sorunu düzelttim fakat bunda da tanıtımlara giriyor ama tanıtım olmadığını bakiyenin de olmadığını gösteriyor yani 30 tl yok olarak gösteriyor. bu durumda ne yapmam gerek ? yardım ederseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler..

 • Caner Yavuz
  10 Şubat 2019 at 18:34

  Merhaba, ödemeyi ne zaman kesiyor instagram ? Bir de
  30 dolarlık reklam yapmıştım gerekli seviyeye gelince yaklasik 3 dolar harcamışken tanıtımı durdurup iptal ettim 3 dolar mı yoksa 30 dolar ücret mi öderim?

 • Şeyma
  13 Şubat 2019 at 11:24

  Merhabalar ben tanıtım yaptım 3 kere ama ödeme hala görünmüyor. Ödeme ne zaman nasıl gerçekleşiyor ??

 • Yusuf Konur
  12 Mart 2019 at 19:53

  Merhabalar, ben iki sefer instagramdan reklam vermeye çalıştım. Herşeyi hazırladıktan sonra ödemeyi banka kartıyla instagram mobil uygulamasından yapmaya çalıştım. Reklamlar ikisinde de onay aldı ama 1 gün sonra iki reklamımda durduruldu. Sebebi ise şöyle; Kayıtlı hesabınızdan ödeme gerçekleştirilirken sorun yaşadık, lütfen başka ödeme yöntemi ekleyin diyor. Bankayı aradım 3d olmadığı için banka işlem yapmıyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim. Yani başka bir yöntemi yokmudur ? Şimdiden teşekkürler.

Yorum Yaz