Psikoloji ve pazarlama bilimlerindeki en son bulgulardan yararlanarak, markaların rekabet düzeyi yüksek piyasa şartlarında parlamasına ve 360 derece pazarlama iletişimi yapmasına destek olan butik bir marka danışmanlık ve dijital pazarlama ajansıyız.

Mobil Pazarlama

Google AdWords Yönetimi

Dönüşüm Optimizasyonu

E-Posta Pazarlaması

Online Görünürlük Analizi

Bize Hemen Ulaşabilirsiniz


Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak ve markanıza özel teklifimizi dinlemek için randevu talep edebilirsiniz.

+90 212 263 63 77

info@b4mind.com

Cihannüma Mah., Mehmet Ali Bey Sok. No: 4 D:2 Beşiktaş, İstanbul/Türkiye

+90 212 263 63 77

Şişli, İstanbul/Türkiye

Yukarı

Doğan Sigorta

Doğan Sigorta ve Reasürans Brokerliği A.Ş. Türkiye’nin önde gelen kurum ve kuruluşlarına yurtiçinde ve yurtdışında sigortacılık hizmeti vermektedir.

Sigortacılıkta otuz beş seneyi aşan deneyimi ile sektörün köklü sigorta aracılık firmalarından biri olan Doğan Sigorta, müşterilerine risk analizi ve tespiti, müşteri sigorta aynası oluşturma, sektördeki önde gelen sigorta şirketinden aynı anda teklif alma, sigorta danışmanlığı, hasar süreci danışmanlığı ve takibi hususlarında destek vermektedir.

 

HANGİ HİZMETLERİ VERİYORUZ?

B4Mind olarak Doğan Sigorta’ya köklü geçmişini ve marka hikayesini öne çıkaran çok kanallı ve dinamik pazarlama iletişim stratejileri oluşturmaktayız. Bunu yaparken kullanıcı deneyimine ve verilen mesajların oluşturulan müşteri profillerine göre özelleştirilmesine dikkat ediyoruz. Bu doğrultuda, Doğan Sigorta markasına birden fazla kalemde hizmet vermekteyiz. Bunlardan bazıları şunlardır:

 • Marka Danışmanlığı,
 • Sosyal Medya Yönetimi.
 • Dijital Reklam Yönetimi,
 • İçerik pazarlaması,
 • E-mail pazarlaması,
 • Web Site Tasarım ve Yönetimi.

 

KARŞILAŞTIĞIMIZ ZORLUKLAR NELERDİ?

Doğan Sigorta’nın hedef kitlesine neden bir sigorta aracılık kurumuyla çalışmaları gerektiğine ikna etmeye çalışmak aşmamız gereken en önemli sorundu. Bir bakıma halen, muhtelif sebeplerden ötürü bu sorunun tamamen aşıldığını söylemek güç.

Aracı kurumların önemini vurgulamak için tüketiciye uzun vadede bu tarz kurumların getireceği avantajların ve faydaların, dijital iletişim kanallar üzerinden doğru ve akılda kalıcı biçimde anlatılması gerekmektedir. Bunlar anlatılırken de hedef kitlenin güncel ihtiyaçları, algılamaları ve beklentileri mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır. Bu bakımdan Doğan Sigorta, özellikle 18-24 yaş aralığına kendini anlatabilmeyi arzu etmekte; Pati Sigortası gibi hizmetlerle ürün çeşitlendirmesine gitmektedir.

 

B4MIND ETKİSİ

Doğan Sigorta’yla çalışmaya ilk olarak sosyal medya kanallarının oluşturulması ve bu kanalların belirlenen hedefler doğrultusunda efektif biçimde kullanılmasıyla başlandı. Şirketin, sigorta hizmetlerini satın almaya istekli çok sayıda müşteri adayına (lead) ihtiyacı olduğu için, web sitesinin de dönüşüm sağlayıcı açılış sayfalarıyla donatılması gerekliydi.

Bundan dolayıdır ki, açılış sayfaları hazırlanıp, kullanıcı deneyimi optimizasyonu sağlandı. Bu sayede başta sosyal medya ve arama motorları olmak üzere birçok dijital kanaldan sürekli olarak ziyaretçi edinme amaçlandı.

Edinme ve dönüşüm sayısının kısa-orta vadede optimum düzeye ulaşabilmesi maksadıyla daha çok Google Adwords ve Facebooks Ads dijital reklam servislerine yatırım yapıldı.

 

NELERİ BAŞARDIK?

 • Web site ile toplam 24 bin kullanıcıya ulaşıldı,
 • Toplam 75 bin sayfa görüntülenmesi gerçekleşti,
 • Oturum başına ortalama 2,55 sayfa sayfa ziyaret oranı yakalandı,
 • Ortalama oturum süresi bir buçuk dakikaya ulaştı,
 • Yeni oturumların toplam oturumlardaki payı %82’yi buldu,
 • Total trafiğin %70’i organik arama kanalından gerçekleşti,
 • Facebook’ta 12 bin beğeniye ulaşıldı,
 • Günde ortalama 537 gönderi erişimi performansına erişildi,
 • Günde ortalama 596 organik, 3794 ödemeli toplam erişimle totalde 4390 toplam erişim performansı yakalandı,
 • Adwords reklamlarıyla 1,38 milyon gösterim ve 18 bin tıklama elde edildi.

 

EKRAN GÖRÜNTÜLERİ

 

Google Analytics Temel Metrikler

 

Google Analytics Edinme Performansı


Facebook Sayfa Beğeni Grafiği

 

Facebook Toplam Günlük Ödemeli Erişim Ortalaması

 

Facebook Toplam Günlük Organik Erişim Ortalaması

 

Google Adwords Toplam Performans