Psikoloji ve pazarlama bilimlerindeki en son bulgulardan yararlanarak, markaların rekabet düzeyi yüksek piyasa şartlarında parlamasına ve 360 derece pazarlama iletişimi yapmasına destek olan butik bir marka danışmanlık ve dijital pazarlama ajansıyız.

Mobil Pazarlama

Google AdWords Yönetimi

Dönüşüm Optimizasyonu

E-Posta Pazarlaması

Online Görünürlük Analizi

Bize Hemen Ulaşabilirsiniz


Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak ve markanıza özel teklifimizi dinlemek için randevu talep edebilirsiniz.

+90 212 263 63 77

info@b4mind.com

Cihannüma Mah., Mehmet Ali Bey Sok. No: 4 D:2 Beşiktaş, İstanbul/Türkiye

+90 212 263 63 77

Şişli, İstanbul/Türkiye

Yukarı

Simple Life İstanbul

Simple Life İstanbul, 2005 yılından beri insan sağlığına duyarlı, kaliteli ve şık tasarımlarını Bebek’teki mağazasında müşterilerinin beğenisine sunmaktadır. Özel koleksiyonunda bulunan koton, ipek ve ketenden üretilen rengarenk peştemaller, gümüş ve bakır objeler, üfleme cam ürünler, porselen ve seramik tabaklar ve aksesuarlar, havlu ve bornozlar, masa örtüleri, yatak çarşafları ve örtüler, gecelik ve pijamalar, dekoratif kadife, ipek, keten yastıklar, doğal güzellik ürünleri yaşam alanlarında küçük dokunuşlarla büyük değişimler vaat etmektedir.

Sadeliği, doğallığı ve rahat kullanımı ile ön plana çıkan bu özel ürünler gerek yurtiçi gerekse de yurtdışı piyasadan talep edilmektedir. Simple Life İstanbul, lüks tasarımlarıyla yabancı müşterilerin de ilgisini çekmektedir.

 

HANGİ HİZMETLERİ VERİYORUZ?

B4Mind olarak Simple Life İstanbul’un seçkin bir kitleye, özel üretim ürünlerle, dijital dünyanın sunduğu yeni mecralarla dokunması ve müşteri profiliyle arasında güçlü bir marka bağı yaratmasına yardımcı olmaktayız. Bu amaçla, Simple Life İstanbul markasına birden fazla kalemde hizmet vermekteyiz. Bunlardan bazıları şunlardır:

 • Web Site Tasarım ve Yönetimi,
 • Marka Danışmanlığı,
 • E-Ticaret Çözümleri,
 • E-Mail Pazarlaması,
 • Dijital Reklam Yönetimi,
 • Sosyal Medya Yönetimi.

 

KARŞILAŞTIĞIMIZ ZORLUKLAR NELERDİ?

Özel üretim, yüksek kalitede, titizce hazırlanmış ürünlerin piyasa ortalamasının bir miktar üzerinde olmasından kaynaklanan fiyat kaygısını bertaraf ederek, kalite ve doğallık temasıyla vurgulamak kısmen aşılması gereken bir engeldi. Çeşitli yönleriyle farklılaştırılmış ürünlerin rekabet düzeyi oldukça yüksek bir pazarda (ev & dekorasyon) öne çıkarılıp, duyrulması da zorlayıcı bir faktördü.

 

B4MIND ETKİSİ

Simple Life İstanbul’un modern, son teknolojili ve tamamen optimize edilmiş bir e-ticaret sitesine sahip olmasına yardımcı olarak işe başladık. Bu sitenin içerik yapısı, kategorizasyonu, kullanıcı dostu tasarımı, site-içi SEO metrikleri tek tek elden geçirildi. Yüzde yüz mobil uyumlu bir tasarımla akıllı telefon ve tablet kullanıcıları da hedeflendi.

Yerel hedefleme kampanyaları sayesinde Bebek’te bulunan dükkana ulaşım açısından uygun müşterilerin ziyaret edilmesi ayrıca sağlandı. Marka farkındalığı ve ürün tanıtımları açısından özellikle sosyal medya kanalları, Facebook ve Instagram, yoğun biçimde kullanıldı.

Marka farkındalığının artmasıyla beraber siteye olan doğrudan ziyaretlerde büyük artışlar oldu.

Yapılan düzenli aylık raporlamalar sayesinde de dijital pazarlama yolculuğunda eksik noktalar gidirilmekte ve markanın pozitif algısının yaygınlaştırılması hedeflenmektedir.

 

NELERİ BAŞARDIK?

Altı aylık bir planın ardından kayda değer başarılar (1 Temmuz-31 Aralık 2017):

 • Oturum sayısı %233, yeni kullanıcı sayısı %241 ve kullanıcı sayısı %258 arttı,
 • Sayfa görüntülenme sayısı %203 artarak ayda ortalama yaklaşık 10 bin sayfa seviyesine ulaştı,
 • Organik arama kaynaklı ziyaretlerde %473’lük artış gerçekleşti,
 • Doğrudan ziyaret trafiği %287 gelişti,
 • Refere trafiğindeki artış da %120 civarına yükseldi,
 • Sosyal medya kaynaklı ziyaretlerde ise %83 artış oldu,
 • Tekil sayfa görüntülenme sayısı %231 artarak ayda ortalama 6 bin sayfa düzeyine çıktı,
 • Facebook sayfa beğeni sayısı neredeyse sıfırdan 4 bin beğeniye yükseldi,
 • Facebook toplam erişim ortalaması (organik) günde 114’ten 276 kişiye çıktı,
 • Facebook sayfa beğeni reklamlarıyla altı aylık bir süreçte 551 bin reklam izlenimi (impression), 206 bin erişim (reach) ve 4 bin beğeni elde edildi.

Yukarıda değinilen ve Facebook Sayfa beğeni performansı haricindeki tüm başarılar, belirlenen planlamalar ve stratejinin neticesinde organik olarak (reklamsız) gerçekleşmiştir.

 

EKRAN GÖRÜNTÜLERİ

Google Analyics – Genel Performans Metrikleri


Google Analyics – Edinme Performansı


Google Analyics – Davranış Metrikleri


Facebook – Toplam Sayfa Beğeni Performansı


Facebook Ads – Reklam İzlenimleri


Facebook Ads – Reklam Erişimleri

SOSYAL MEDYA