Psikoloji ve pazarlama bilimlerindeki en son bulgulardan yararlanarak, markaların rekabet düzeyi yüksek piyasa şartlarında parlamasına ve 360 derece pazarlama iletişimi yapmasına destek olan butik bir marka danışmanlık ve dijital pazarlama ajansıyız.

Mobil Pazarlama

Google AdWords Yönetimi

Dönüşüm Optimizasyonu

E-Posta Pazarlaması

Online Görünürlük Analizi

Bize Hemen Ulaşabilirsiniz


Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak ve markanıza özel teklifimizi dinlemek için randevu talep edebilirsiniz.

+90 212 263 63 77

info@b4mind.com

Cihannüma Mah., Mehmet Ali Bey Sok. No: 4 D:2 Beşiktaş, İstanbul/Türkiye

+90 212 263 63 77

Şişli, İstanbul/Türkiye

Yukarı

Varnost

www.varnost.com.tr

Varnost Acess Kontrol Sistemleri, gelişen teknolojiyi yakından takip ederek günümüzün önemli sorunlarından biri haline gelen gerek bireysel gerekse toplumsal güvenlik konularına yeni ve ekonomik çözümler sunmayı amaç edinen bir güvenlik teknolojileri şirketidir.

Çalışma disiplini, uzmanlık ve teknolojik yenilik üzerine kurulu ticaret anlayışı ile birey ve işletmelere daha güvenilir yaşam alanları tesis etmek için projeler üretmektedir. Bu doğrultuda, Türkiye’nin dört bir yanında çeşitli faaliyet alanlarında hizmet sunan özel sektör ve kamu kuruluşları tarafından tercih edilen Varnost, daha güçlü ve daha fonksiyonel ürün çeşitliliğine sahip olma prensibiyle ürün ve hizmet yelpazesini olabildiğince genişletmektedir.

 

HANGİ HİZMETLERİ VERİYORUZ?

B4Mind olarak Varnost Access Kontrol Sistemleri’ne B2B marka ve pazarlama iletişim stratejileri geliştirme noktasında hizmet vermekteyiz. Aynı zamanda son kullanıcıya da ulaşmak maksadıyla dijital pazarlama kanallarından yararlanmaktayız.

Yeni bir marka olmasına karşın on-beş seneyi aşkın şirket geçmişiyle güvenlik teknolojileri pazarında kendine sağlam bir yer edinmeyi başaran Varnost’un, değişen güvenlik ihtiyaçlarına karşın en son teknoloji çözümleri sunduğunu dile getiren marka hikayelerinin yaratılmasına ve aktarılmasına çalışmaktayız.

 • Arama Motoru Optimizasyonu (SEO),
 • Sosyal Medya Yönetimi,
 • Dijital Reklam Yönetimi,
 • İçerik pazarlaması,
 • Web Site Tasarım ve Yönetimi.

 

KARŞILAŞTIĞIMIZ ZORLUKLAR NELERDİ?

Ürün grubunun son derece teferruatlı ve teknik bir konu olması anlatabilirlik açısından şüphesiz bazı zorluklar getirmekteydi. Getirilen çözümleri mümkün olduğunca son kullanıcının ihtiyaçlarıyla eşleştiren bir marka sesi kurgulayarak bu zorluğu büyük ölçüde aşmayı ve hedef kitlede güçlü bir marka farkındalığı yaratmayı başarabildik. Bir seneden az bir sürede web siteye gelen doğrudan ziyaretlerdeki %71’lik artış bu tezimizi desteklemektedir.

Değerlendirme ve karar verme aşamalarındaki kullanıcılara, stratejik anahtar kelimelerle ulaşabilmek için son derece yüksek rekabetçi bir anahtar kelime pazarında mücadele etmek durumundaydık. Buna karşın, yine bir seneden az bir sürede belirlenen 100’e yakın anahtar kelimede total olarak Google’da 241, Bing’de 769 sıra yükselmeyi başardık. En kıymetli anahtar kelime olan “access kontrol”de ise %33’lük artışla ilk üçü zorlamaktayız.

 

B4MIND ETKİSİ

Varnost ile çalışmaya ilk önce web site optimizasyonu ve ardından site dışı SEO strateji belirleyerek başladık. Paralel olarak marka görünürlüğü ve bilinirliğini artırmak maksadıyla Instagram ve Facebook stratejileri geliştirdik.

İçerik pazarlamasının unsurlarına başvurarak makale, görsel, podcast, sunum başta olmak üzere çok sayıda site dışı paylaşımlar gerçekleştirerek sitenin tanıtımlarını yaptık. Bu sayede 70’ten fazla anahtar kelimede ilk üç sırada, 100’den fazla anahtar kelimede ise ilk 10’da olmayı başardık.

Reklam kampanyaları sayesinde sosyal medya performanslarının artmasının sonucu olarak bu kanaldan gelen trafik sayısı %4 artış gösterdi. Facebook sayfa beğeni sayısı 10 bin kişi arttı. Sosyal mecralarda markanın bahsedilme oranları yükseldi.

Hedef kitlenin ilgi ve dikkatini çekmenin yanı sıra stratejik olarak düzenlenmiş açılış sayfalarıyla dönüşüm sayılarında da gözle görülür artışlar yaşandı. Özellikle form doldurma ve telefonla arama dönüşümlerinde yükselmeler yaşandı. Böylece pazarlama kaynaklı satışlar kayda değer biçimde arttı.

Varnost İngilizce sitesi yayına alınarak dış pazarlara açılma noktasında ilk adım atıldı.

 

NELERİ BAŞARDIK?

Dokuz ay içinde (1 Mart-31 Aralık 2017):

 • Web site kullanıcı sayısı %30, oturum sayısı %21 ve sayfa görüntülenme sayısı %27 arttı,
 • Ortalama oturum süresi ve oturum başına ziyaret edilen sayfa ortalaması %4,5 yükseldi,
 • Hemen çıkma oranı %70 iyileşti,
 • Yeni oturumların oranı, toplam oturumlar arasında %1,5 arttı,
 • Tekil sayfa görüntülenme sayısı %29 arttı,
 • Organik arama kanalı kaynaklı trafik %7 yükseldi,
 • Doğrudan trafik %72 yükseldi,
 • Sosyal medya trafiği %4 yükseldi,
 • Facebook sayfa beğeni sayısı %1000 arttı,
 • Sayfa erişimleri önceki aya göre %21 arttı,
 • Hedeflenen anahtar kelimelerde Google arama motorunda 241, Bing arama motorunda 769 sıra yükselindi,
 • Instagram takipçi sayısı organik olarak sıfırdan 568’e yükseldi.

EKRAN GÖRÜNTÜLERİ

 

Google Analytics Temel Metrikler


Google Analytics Edinme Performansı


Google Analytics Davranış Performansı


Genel Anahtar Kelime Performansı (Google)


Genel Anahtar Kelime Performansı (Bing)


Anahtar Kelime: Otopark Bariyer Sistemleri


Anahtar Kelime: Geçiş Kontrol Sistemleri


Anahtar Kelime: Turnike Kontrol Sistemleri


Anahtar Kelime: Access Kontrol


Anahtar Kelime: PDKS (Personel Devam Kontrol Sistemleri)


Facebook Insights Toplam Sayfa Beğeni Grafiği


Facebook Insights Temel Metrikler (Son 28 Gün)

SOSYAL MEDYA