Psikoloji ve pazarlama bilimlerindeki en son bulgulardan yararlanarak, markaların rekabet düzeyi yüksek piyasa şartlarında parlamasına ve 360 derece pazarlama iletişimi yapmasına destek olan butik bir marka danışmanlık ve dijital pazarlama ajansıyız.

Mobil Pazarlama

Google AdWords Yönetimi

Dönüşüm Optimizasyonu

E-Posta Pazarlaması

Online Görünürlük Analizi

Bize Hemen Ulaşabilirsiniz


Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak ve markanıza özel teklifimizi dinlemek için randevu talep edebilirsiniz.

+90 212 263 63 77

info@b4mind.com

Cihannüma Mah., Mehmet Ali Bey Sok. No: 4 D:2 Beşiktaş, İstanbul/Türkiye

+90 212 263 63 77

Şişli, İstanbul/Türkiye

Yukarı

SEO Ajansı

Deneyimli bir SEO ajansı olarak kurumsal web sitenizle, markanız için çok değerli olan anahtar kelimelerde, arama motorlarının ilk sayfasında çıkmanıza yardımcı oluyoruz.

Arama motoru optimizasyonu (SEO), stratejik anahtar kelimelerde üst sıralara çıkabilmek için web siteniz ve bloglarınızın arama motoru dostu haline getirilme sürecidir. Arama sonuçlarında rekabet avantajı elde etmek için hem arama motorlarının hem de kullanıcıların taleplerinin karşılanması gerekir.

Web sitenizin site içi ve site dışı performanslarını, sizin için için kıymetli olan anahtar kelimelerdeki rekabet durumunu ve alternatif karlı fırsatları analiz edip son derece detaylı raporlar hazırlamaktayız. Organik arama kanalından gelen web  trafiğini artırmak ve dönüşüm performanslarını yükseltmek için sonuç odaklı arama motoru stratejileri geliştiririz.

Arama motoru optimizasyonu (SEO), markanıza yapabileceğiniz geri dönüşü oldukça yüksek, karlı bir yatırımdır. Potansiyel müşterilerinizin tam da markanızın sunduğu gibi ürün ve hizmetler ararken karşısına çıkmaya ne dersiniz?

  • Stratejik anahtar kelimelerde ilk sayfaya yükselin.
  • Dönüşüm ve angajman oranları yüksek organik trafik kazanın.
  • Markanızın görünürlüğünü ve bilinirliğini artırın.
  • Potansiyel müşterilerinize kendi hikayenizi anlatın.

Neden Bir SEO Ajansıyla Çalışmalısınız?

Kurumsal web sitenizin Google arama sonuçlarında daha iyi bir konuma gelmesine ihtiyaç duyuyorsanız bir SEO ajansıyla çalışmak imdadınıza yetişebilir. Neden bir SEO ajansıyla çalışmalısınız? Çünkü SEO son derece teknik bir süreçtir. Sitenizin Google nezdindeki hatalardan arındırılması ve optimize edilmesi gerekir. SEO aynı zamanda kreatif bir süreçtir. Çünkü hedef anahtar kelimelerinizle site dışından doğru içerik, doğru bağlam ve açılış sayfalarıyla tanıtımlarınızın yapılması gerekir. Arama motorlarından web site trafiğiniz için azami fayda elde etmek istiyorsanız mutlaka bir SEO ajansıyla çalışmalısınız.

B4Mind müşterilerine aynı zamanda SEO çözümleri sunan bir SEO ajansı olarak Londra ve İstanbul’da faaliyet göstermektedir. Yerli ve yabancı çok sayıda markanın hedeflediği yüzlerce anahtar kelime için stratejiler geliştirmektedir. SEO konusunda geniş bir portföye sahip olan B4Mind ile siz de SEO süreçlerinizi gönül rahatlığıyla profesyonel ellere bırakabilir ve detaylı aylık raporlardan gelişmeleri takip edebilirsiniz.

SEO Yapmak Markalar İçin Neden Çok Önemlidir?

SEO dünyası dogmaları ve ön yargıları katiyen kabul etmeyen, dinamik, sürekli değişen ve gelişen hatta bazen kafa karıştırıcı bir dünyadır. Kafa karıştırıcı olmasının ise son derece makul bir sebep var ki o da Google’ın bu hususta herkesin kafasını karıştırmak istemesidir.

SEO dendiğinde %90 oranında Google SEO’dan anlamak gerekir. Diğer %10’u Bing, Yahoo ve Yandex başta olmak üzere irili ufaklı arama motorları tamamlıyor. Ancak bu pazarda lider takip ve taklit edildiğinden SEO dediğimizde aslında Google SEO’dan bahsediyoruz.

Google’ın SEO’ya bakış açısı nasıl diye kendimize sorarsak şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki tamamen negatif. Bunu bir varsayımdan hareketle değil Google SEO Rehberi’ne ve yine Google’ın Dijital Atölye’deki SEO derslerine bakınca açıkça görebiliriz. SEO’lar, SEO ajansları Google’ın asla tavsiye etmediği aktörler listesinde ilk sıralarda.

Fakat marka ve pazarlama ajansları dönüşüm performansı bakımından mükemmele yakın web ve mobil trafiği gönderen bu pazarlama kanalına -organik arama kanalı- özel ilgi göstermek zorundalar.

Google işletmelerin sadece ve devamlı olarak Adwords’e para harcamasını istiyor. İşletmelerin SEO’ya veya Adwords Arama Ağı’na yatıracağı aylık bütçesinin Adwords’e gelmesini bekliyor. Bunda da kendi adına haklı ancak Adwords’e eleştiri getirmemiz gerekerise o da şu ki çoğunlukla reklam kampanyaları sona erdiğinde web sitesi performanslarında dikey düşüşler yaşanıyor. Yani ne kadar bütçe o kadar performans. Bütçe bitince dönüşümler de ciddi oranda düşüyor.

Halbuki SEO orta ve uzun vadeli çalışmaların sahasıdır. SEO’ya yatırımın katma değeri daha fazladır. Elbette on-beş yirmi sene öncesinden kalma black-hat SEO teknikleriyle ne Google’ı ne de kötü deneyim yaşamış kullanıcıları kızdırmanın hiçbir manası yok. Ancak sadece organik arama yapan kullanıcıların hayatına verdiğimiz bilgilerle değer katmayı hedefliyorsak SEO yapmanın da bir mahsurunun olmaması gerekir.

Gerçek şu ki Google’ın kullanıcılarına daha iyi deneyim yaşatması için sürekli ama sürekli daha iyi içeriklere ihtiyacı var. Modern SEO’lar bugün temel anlamda Google denen bu içerik canavarını beslemekten başka bir şey yapmıyorlar. Tabi, doğru yapıldığında da karşılığını fazlasıyla alıyorlar.

SEO’ların bir başka görevi ise web sitesi deneyimini hem kullanıcılar hem de sayfaları dizine eklemeye karar verecek olan botlar için kolaylaştırmaktır. Google’ın senede yüz milyonlarca dolar yatırım yaptığı, ultra sofistike botlar web sayfalarını dizine eklemek için çok iyi kategorize edebiliyor. Fakat hala içerikleri insanların gördüğü mükemmellikte yorumlayamıyorlar. SEO yapmak bu bakımdan aynı zamanda botlara yol göstermektir.

BOTLARIN BİR WEB SİTEDE ÇÖZMEKTE ZORLANDIĞI KONULAR

  • Online Formlar: Arama motorları online formları (giriş sayfaları gibi) doldurmakta pek iyi sayılmaz. Bu yüzden formların arkasında saklı olan her türlü bilgi gizli kalabilir.
  • Klon Sayfalar: Birçok içerik yönetim sistemleri bazen aynı sayfanın birden fazla kopyasını oluşturabilir. Klon sayfalar arama motorlarının hiç sevmediği tipte sayfalardır.
  • Kötü Bağlantı Yapısı: Sitenin site-içi bağlantı yapısı yeterince anlaşılır değilse bu botların işini, dolayısıyla sayfalarımızın indekslenmesini güçleştirir.
  • Metin Olmayan İçerikler: Her ne kadar son yıllarda arama motorları metin olmayan içerikleri daha iyi anlamaya başlamış olsa da halen problemler devam ediyor. Flash dosyaları, görseller, video, ses dosyaları, eklentiler vb. bu kapsama giriyor. SEO bu dosyaları aynı zamanda botlara tanıtma işini yapar.
  • Index Engelleri: Her sitenin arama motorlarıyla konuştuğu Robots.txt denilen bir sayfası vardır. Burada site arama motorlarına hangi sayfaları nasıl indekslemesi veya indekslememesi gerektiğini anlatır. Robots.txt’de yapılacak yanlışlar sitenin SEO performansını büyük ölçüde etkiler. SEO’lar buradaki sıkıntıları da gidermekten mesuldur.

Kısaca özetleyecek olursak, SEO yapmak kaliteli içerikler oluşturup botların karşılaştığı teknik problemlerin bertaraf edilmesinden ibarettir. Bunu sağlamazsanız bunu sağlayacak rakiplerinizin gerisine düşersiniz. Organik aramadaki anahtar kelime bazlı savaşta markanız mevzisini SEO ile alacaktır.

SEO Ajansı

Web sitenizin arama motoru performansını iyileştirecek deneyimli bir SEO ajansı mı arıyorsunuz? Arama sonuçlarındaki rekabetçiliğiniz tehdit altında mı?

Gerçekten Bir SEO Ajansına İhtiyacınız Var Mı?

SEO Ajansı

Kendi web sitenizin SEO’ya ihtiyacının olup olmadığından emin değil misiniz? Sizin için hazırlayacağımız ÜCRETSİZ SEO RAPORU için yandaki formu doldurun ve 24-48 saat içinde PDF formatında kapsamlı bir analiz raporuna sahip olun! Performans sonuçlarınızı dilerseniz birlikte de değerlendirebiliriz!

Lütfen en az 5, en fazla 10 adet anahtar kelime belirtiniz.
Marka, pazarlama, djital reklamcılık ve teknoloji konularında B4Mind tarafından hazırlanan, tamamen özgün ve kapsamlı araştırmalardan haberdar olmak istiyorum.